Regulamin sklepu internetowego Avicenna-Oil®

§ 1.

           WSTĘP. Przedsiębiorstwo AVICENNA-OIL prowadzi sprzedaż towaru prezentowanego na stronie internetowej www.avicenna.com.pl za pośrednictwem sieci internetowej. Zamówienia składane są przez wypełnienie formularza zamówień zamieszczonego na podstronach http://www.avicenna.com.pl/olejki, http://www.avicenna.com.pl/zastosowanie.

§ 2.

           WARUNKI ZAMÓWIENIA. Po przyjęciu zamówienia AvicennaOil wysyła e-mail ze specyfikacją zamówienia (wraz z wyszczególnieniem sumarycznego kosztu) i prośbą o potwierdzenie zamówienia. Po otrzymaniu od zamawiającego akceptacji towar zostanie wysłany na podany w zamówieniu adres. W zależności od dostępności towaru w magazynie termin realizacji wysyłki wynosi od 1 do 21 dni roboczych. Czas realizacji zamówienia jest liczony od dnia przyjęcia akceptacji zamówienia, przysłanego przez zamawiającego w przypadku wyboru formy płatności "za pobraniem" lub od dnia wpłynięcia należności na konto Avicenna-Oil w przypadku wybrania formy płatności "przedpłata" na konto Avicenna-Oil, do dnia wysyłki towaru.

§ 3.

           WARUNKI DOSTAWY. W przypadku dostawy towaru na terenie Polski zamawiający dokonuje wyboru sposób płatności i dostarczenia przesyłki zaznaczając odpowiednie miejsce w polach wyboru formularza zamówień jedną z możliwych opcji. Koszty transportu zostaną naliczone zgodnie z cennikiem podanym na podstronie " koszty wysyłki dostępnej na stronach Avicenna-Oil. Jeżeli zamawiający nie dokona wyboru żadnej formy wysyłki w formularzu zamówień przyjmuje się domyślnie wybór: wysyłka pocztą "za pobraniem". W przypadku transportu towaru poza teren Polski koszty wysyłki określane są indywidualnie.

§ 4.

           WARUNKI SPRZEDAŻY. Oferta Avicenna-Oil jest przeznaczona dla klientów pełnoletnich. Klient potwierdzając, że zapoznał się z regulaminem oświadcza , iż ma ukończone 18 lat. Klient może anulować zamówienie do momentu jego wysyłki. Przedsiębiorstwo Avicenna-Oil nie odpowiada za opóźnienia w dostawie wynikające z przyczyn od niego niezależnych.

§ 5.

           CENY. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich (PLN). Do zamówionego towaru zostanie wystawiona faktura VAT lub paragon fiskalny.

§ 6.

           ZWROTY. Zgodnie z obowiązującą w Polsce "Ustawą o Prawach Konsumenta" klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie internetowym bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Towar nie może być używany ani w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą lub paragonem fiskalnym. Avicenna-Oil gwarantuje zwrot kwoty równej cenie przesyłki. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w formularzu reklamacji. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi. Zgłoszenie dyspoozycji zwrotu towaru dokonuje się wypełniając i wysyłając formularz reklamacji (dostępny na stronach www.avicenna.com.pl). w Formularzu Reklamacyjnym klient dokonuje wyboru formy zwrotu należności za towar, ktora może zostać wysłana przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta w polu "uwagi" formullarza reklamacji lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu.

§ 7.

           REKLAMACJE. Jeżeli przy odbiorze towaru klient stwierdzi uszkodzenie opakowania zewnętrznego powinien zgłosić to dostarczającemu przesyłkę kurierowi oraz spisać protokół opisujący dokładnie uszkodzenia i zniszczenia towaru. Protokół musi być podpisany zarówno przez klienta jak i przez dostarczającego kuriera i musi być przesłany do Avicenna-Oil w ciągu 14 dni od dnia jego spisania. Jeżeli klient znajdzie wady w towarze po otwarciu nie uszkodzonego opakowania zewnetrznego, powinien nirezwłocznie o tym powiadomić Avicenna-Oil przy użyciu formularza reklamacji (dostępnego na stronach www.avicenna.com.pl). w Formularzu Reklamacyjnym klient dokonuje wyboru formy rozwiązania reklamacji: towar uszkodzony może zostać wymieniony na inny pełnowartościowy, albo zostanie zwrócona nabywcy równowartość ceny zakwestionowanego towaru przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta w polu "uwagi" formullarza reklamacji lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu.

§ 8.

           POSTANOWIENIA KOŃCOWE. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby Przedsiębiorstwa Avicenna-Oil.