Aromaterapia i Naturalne Olejki Eteryczne - Avicenna-Oil®


Na naszych stronach odpowiadamy na pytania: co to jest Aromaterapia , jak działają naturalne olejki eteryczne - opisujemy ich terapeutyczne właściwości. W naszym archiwum znajdziesz szczegółowe informacje o wybranych olejkach.     Możesz też zamówić olejki za pośrednictwem prostego w użyciu formularza zamówień        *    Życzymy przyjemnej lektury !    *Witamy na stronach internetowych

   Avicenna-Oil ®

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:
co to jest aromaterapia
i jak działają naturalne olejki eteryczne
Uwaga apteki, sklepy zielarskie, mydlarnie, drogerie, salony masażu i sauny !
Posiadamy standy (stojaki do prezentacji olejków) ! Jeśli jesteś zainteresowany kliknij tutaj   * * *Olejki eteryczne - Gotowe wyroby do aromaterapii
- tu mogą się Państwo zapoznać z podstawowymi informacjami z zakresu aromaterapii, działu medycyny naturalnej opisującego wykorzystanie terapeutycznego działania olejków eterycznych stosowanych do kąpieli, masażu i inhalacji. Na tych stronach można też zamówić olejki eteryczne z szerokiej oferty naturalnych olejków eterycznych, olejków zapachowych i kompozycji zapachowych.


Olejki eteryczne - Surowce dla przemysłu
- Jesteśmy kwalifikowanym dostawcą naturalnych olejków eterycznych i ich pochodnych (tj. mentol, tymol, eukaliptol, anisol, eugenol) dla przemysłu farmaceutycznego (posiadamy certyfikat GMP), kosmetycznego i spożywczego. Na tej stronie podajemy pełną ofertę surowców olejkowych i ich pochodnych, a także kompozycji zapachowych przeznaczonych dla przemysłu.Avicenna-Oil® - Naturalne Olejki Eteryczne i AromaterapiaW naszym serwisie możecie poruszać po następujących podstronach:- "Aromaterapia" - gdzie można zapoznać się ze znaczeniem terminu "aromaterapia" i podstawowymi informacjami z zakresu tego działu medycyny naturalnej.

- "Działanie olejków" - zestawienie w formie tabelarycznej poszczególnych olejków eterycznych wraz z krótkim opisem ich zastosowania w aromaterapii. Na tej podstronie można złożyć zamówienie za pomocą łatwego w obsłudze "formularza zamówień".

- "Dolegliwości" - na tej podstronie podajemy w formie tabelarycznej zestawienie poszczególnych dolegliwości chorobowych oraz olejków, które w aromaterapii poleca się przy określonych schorzeniach.

- "Temat Tygodnia" - tu znajdują się szczegółowe informacje znajdujące się w literaturze z dziedziny aromaterapii na temat wybranego olejku i jego zastosowania. Olejki w tym dziale prezentowane są cyklicznie.

- "Archiwum" - na tej stronie znajdują się szczegółowe opisy olejków eterycznych prezentowane w poprzednich publikacjach "Temat Tygodnia".

- "Nasza Oferta" - tu można zapoznać się z naszą ofertą naturalnych olejków eterycznych, olejków zapachowych i kompozycji zapachowych. Na tej podstronie można też złożyć zamówienie naszych wyrobów za pomocą łatwego w obsłudze "formularza zamówień".

- "O Firmie" - na tej stronie znajduje się kilka słów o historii naszej firmy, nasze certyfikaty, kontakt z nami oraz informacje gdzie można kupić nasze olejki.

           Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi stronami i życzymy przyjemnej lektury. Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo wiele ciekawych i użytecznych informacji. Aromaterapia i olejki eteryczne to bardzo szeroki i wielce ciekawy temat o naturze i leczeniu naturalnymi środkami.


AROMATERAPIA - olejki eteryczne i ich terapeutyczne działanie


AROMATERAPIA
- to lecznicze działanie naturalnych olejków eterycznych stosowanych w formie inhalacji, masażu , kąpieli i okładów (kompresów).


          Naturalne olejki eteryczne
otrzymywane są w procesie destylacji roślin aromatycznych, poprzez poddanie ich działaniu pary lub przez maceracje tłuszczami. Historia stosowania tych roślin w medycynie i w higienie psychofizycznej sięga korzeniami głęboko w czasy starożytne. Olejki eteryczne i ich terapeutyczne właściwości znane były już 3000 lat p.n.e. w Egipcie a także w starożytnych Indiach, Chinach oraz Macedonii i Grecji. Jednak pierwszy
m, według obecnej wiedzy, który wyekstrahował czysty olejek eteryczny a następnie opisał metodę destylacji był AVICENNA - czyli Abu 'Ali Ibn Sina (980-1037) uznawany za jednego z największych medyków okresu średniowiecza. Studiował logikę, geometrię, metafizykę, filozofię, astronomię i inne nauki przyrodnicze oraz medyczne. Opracował dzieła medyczne opisujące ponad 800 roślin oraz ich działanie na ludzki organizm. W swoich księgach medycznych opisał również szereg technik masażu z udziałem olejków eterycznych. Tym samym aromaterapia stała się dziedziną naturalnej medycyny, którą z powodzeniem stosuje się do dziś.


          Obecnie na świecie powraca się do doświadczeń starożytnych, ale uzupełnia się je współczesną wiedzą, która w dziedzinie olejków eterycznych jest niezwykle bogata. W lekach nowej generacji bardzo często wykorzystuje się zarówno olejki eteryczne jak i ich pochodne (np. mentol, tymol, anisol czy eukaliptol). Wiele olejków znajduje się w najnowszej farmakopei europejskiej (monografia obejmująca wymagania dotyczące surowców i środków farmaceutycznycznych.          Lecznicze działanie olejków z powodzeniem stosuje się w medycynie zarówno konwencjonalnej jak i alternatywnej. Szczegółowe informacje na temat stosowania olejków znajdują się na naszych stronach lub w specjalistycznej literaturze. Jednak, aby efektywnie korzystać z dobrodziejstw terapeutycznego działania olejków eterycznych, zawsze trzeba się upewnić, czy stosujemy naturalne olejki eteryczne, gdyż w sprzedaży jest bardzo wiele olejków "identycznych z naturalnymi" lub po prostu kompozycji zapachowych, imitujących zapach naturalnych olejków eterycznych.

          Należy pamiętać, iż czyste olejki są silnie działającymi substancjami i nie powinno się ich stosować nierozcieńczonych na skórę. Należy stosować je dokładnie zgodnie ze sposobem użycia podanym na opakowaniu i w ściśle określonych dawkach (!).


Pamiętaj kupuj wyłącznie olejki o potwierdzonej jakości.


          Oryginalne naturalne olejki eteryczne oferowane przez Avicenna-Oil® są czyste i bez jakichkolwiek domieszek - NIE ROZCIEŃCZANE. Jakość naszych wyrobów jest gwarantowana wysokim reżimem technologicznym procesu ich wytwarzania. Specjalizujemy się w leczniczych olejkach eterycznych. Nasze olejki eteryczne posiadają Świadectwa Dopuszczenia do Obrotu Instytutu Leków w Warszawie - certyfikaty kwalifikujące je do ziołowych środków farmaceutycznych. Nasze olejki zostały przebadane dermatologicznie, spełniają warunki IFRA i zostały zgłoszone do rejestru kosmetyków Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi, mają Świadectwa Dopuszczenia do obrotu Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. 


          Tematyką olejków eterycznych zajmujemy się od 1991 roku i jesteśmy w Polsce prekursorem w propagowaniu terapeutycznego działania naturalnych olejków eterycznych. Jesteśmy zrzeszeni w międzynarodowej organizacji skupiającej największych na świecie producentów olejków eterycznych IFEAT (International Federation of Essential Oils and Aroma Trades) i spełniamy jej standardy. Wdrożyliśmy też system zapewnienia jakości ISO 9001:2008.
          Obecnie nasza firma uzyskała zezwolenie GIF (Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego) na wytwarzanie olejków eterycznych oraz miedzynarodowy certyfikat GMP (Good Manufacturing Practise) dla przemysłu farmaceutycznego.
.
Naturalne olejki eteryczne Avicenna-Oil®.

          Obecnie Przedsiębiorstwo Avicenna-Oil® oferuje około 30 rodzajów olejków eterycznych - gotowych wyrobów (Oferta) i około 160 rodzajów olejków - surowców dla produkcji farmaceutycznej lub kosmetycznej (Surowce).
           Dbając o to, aby oferowane przez nas olejki eteryczne były najwyższej jakości, wnikliwie analizujemy technologie pozyskiwania olejków stosowane przez naszych dostawców. Nasze naturalne olejki eteryczne spełniają trudne wymogi farmaceutyczne co potwierdzają certyfikaty Instytutu Leków w Warszawie. Farmakopealne olejki zgodne są z wymogami Farmakopei Polskiej lub Europejskiej. Wszystkie olejki spełniają międzynarodowe normy IFRA.


Naturalne Olejki Eteryczne Avicenna-Oil® - Lista:

1. naturalne olejki eteryczne - Anyżowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
2. naturalne olejki eteryczne - Cedrowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
3. naturalne olejki eteryczne - Cynamonowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
4. naturalne olejki eteryczne - Cytrynowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
5. naturalne olejki eteryczne - Eukaliptusowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
6. naturalne olejki eteryczne - Geraniowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
7. naturalne olejki eteryczne - Goździkowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
8. naturalne olejki eteryczne - Grejpfrutowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
9. naturalne olejki eteryczne - Jałowcowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
10. naturalne olejki eteryczne - Jodłowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
11. naturalne olejki eteryczne - z Kopru włoskiego - Avicenna-Oil® - aromaterapia
12. naturalne olejki eteryczne - Lawendowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
13. naturalne olejki eteryczne - Mandarynkowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
14. naturalne olejki eteryczne - z Melisy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
15. naturalne olejki eteryczne - Miętowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
16. naturalne olejki eteryczne - Patchouli - Avicenna-Oil® - aromaterapia
17. naturalne olejki eteryczne - Pomarańczowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
18. naturalne olejki eteryczne - z drzewka Różanego - Avicenna-Oil® - aromaterapia
19. naturalne olejki eteryczne - z drzewka Herbacianego - Avicenna-Oil® - aromaterapia
20. naturalne olejki eteryczne - Rozmarynowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
21. naturalne olejki eteryczne - Sosnowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
22. naturalne olejki eteryczne - Świerkowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
23. naturalne olejki eteryczne - Sandałowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
24. naturalne olejki eteryczne - Szałwiowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
25. naturalne olejki eteryczne - Tymiankowy - Avicenna-Oil® - aromaterapia
26. naturalne olejki eteryczne -Ti Tree - drzewko herbaciane - Avicenna-Oil® - aromaterapiaKompozycje zapachowe Avicenna-Oil® - Lista:

27. olejek zapachowy Jaśminowy - kompozycja
28. olejek zapachowy Różany - kompozycja
29. olejek zapachowy Bergamotowy - kompozycja
30. olejek zapachowy Neroli - kompozycja
31. kompozycja zapachowa Zielone jabłuszko
32. olejek zapachowy Ylang Ylang - kompozycja
33. olejek zapachowy Waniliowa- kompozycja


POLEĆ ZNAJOMEMU | DRUKUJ STRONĘ

STRONA GŁÓWNA